Słodki, pełen energii maltańczyk

Jedną z niewielu psich ras, które bez względu na swój wiek wyglądają słodko i przeuroczo są maltańczyki. Każdy kolejny miesiąc życia tych psów sprawia że ich włos staje się dłuższy. Tym samym wymagają one więcej uwagi i pielęgnacji. Toteż warto wiedzieć, że maltańczyki wcale nie muszą posiadać długich włosów i tym samym można je regularnie przycinać.

Dzięki temu znacznie prostsze i przyjemniejsze będzie zadbanie o należytą higienę swojego pupila. Na dodatek znacznie efektywniej da się wówczas zadbać o eliminację wszelkiego robactwa, kleszczy bądź pcheł. Co więcej obiektywnie rzecz ujmując maltańczyki z dłuższymi włosami nie prezentują się zbyt okazale, a nawet można pokusić się o stwierdzenie, iż sprawia to wrażenie zaniedbania.

Tym samym nie dziwi, że coraz to większe grono posiadaczy piesków tej rasy podejmuje decyzję o udaniu się z pupilem do salonu fryzjerskiego dedykowanemu tym zwierzakom. Dzięki takim właśnie praktyko wszystkie uczęszczające tam maltańczyki zawsze wyglądają na zadbane.

Więcej? Kliknij tutaj i zobacz inne artykuły o maltańczyku

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *